اجاره خودرو چیست؟


اجاره خودرو، رنت ماشین یا رنت آژانس شرکتی است که برای مدتی کوتاه خودروها را اجاره می دهد، معمولا از چند ساعت تا چند هفته اجاره می شود. اغلب با شاخه های محلی متعددی (که به کاربر اجازه می دهد یک وسیله نقلیه را به مکان دیگر بازگرداند)، و عمدتا در نزدیکی فرودگاه ها یا مناطق مشغول شهر قرار دارد و اغلب توسط یک وب سایت که امکان رزرو آنلاین را فراهم می کند، تکمیل می شود. آژانس های اجاره اتومبیل عمدتا به افرادی نیاز دارند که نیاز به وسایل نقلیه موقت دارند، به عنوان مثال کسانی که ماشین خود را ندارند، مسافران خارج از شهر یا صاحبان وسایل نقلیه آسیب دیده و یا تخریب که منتظر پرداخت و یا بیمه هستند. آژانس های اجاره اتومبیل همچنین می توانند به نیازهای صنعتی خود حرکت کنند، با اجاره کامیون ها و کامیون ها، و در بازار های خاص، انواع وسایل نقلیه مانند موتور سیکلت یا اسکوتر نیز ارائه می شود. در کنار اجاره اولیه وسایل نقلیه، سازمان های اجاره خودرو نیز معمولا محصولات اضافی مانند بیمه، سیستم موقعیت یابی جهانی (GPS)، سیستم های سرگرمی، تلفن های همراه، صندوق های ایمنی و صندلی های ایمنی کودک را ارائه می دهند.تاریخچه اجاره خودرو


اولین نمونه شناخته شده از اتومبیل های ارائه شده برای اجاره به سال 1906 می رسد. شرکت آلمانی Sixt در سال 1912 با 3 اتومبیل برای اجاره تاسیس شد. جو ساندرز از اوماخا، نبراسکا برای اولین بار تنها با یک مدل T Ford وام گرفته در سال 1916 شروع به کار کرد، اما تا سال 1917، شرکت فورد لیروی 18 مدل Ts را با 10 سنت در هر مایل خریداری کرد. نام شرکت سیستم Saunders Drive-It-Yourself و سپس سیستم Saunders تبدیل شد. تا سال 1926، ساوندرها به 56 شهر گسترش یافتند. شرکت Saunders توسط Avis در سال 1955 خریداری شد. یکی از رقبای اولیه Saunders، والتر جاکوبس بود که در سال 1918 با دوازده مدل فورد مدل T. شیکاگو تاسیس شد. این شرکت در سال 1923 توسط جان هرتز خریداری شد. در بریتانیا، اجاره اتومبیل با Godfrey Davis در سال 1920 تأسیس شد و در سال 1981 توسط Europcar خریداری شد. این بخش به سرعت در ایالات متحده گسترش یافت؛ در سال 1926 انجمن آمریکایی رانندگی در بیش از 1200 نماینده در شیکاگو مونتاژ کرد. رشد در سفر پس از جنگ جهانی دوم منجر به ایجاد چندین شرکت بین المللی شناخته شده از جمله شرکت ملی اتومبیل (1947)، (Europcar (1949، پروژه اجاره اتومبیل (1957)، اتوبوس ریز خودرو (1958)، و بودجه اجاره ماشین (1958).


درباره شرکت


شرکت تلاش گستر آذربایجان از سال 1381 اولین شرکت کرایه اتومبیل بدون راننده و تنها دارنده مجوز رسمی‌‌ می‌باشد. شادی سفر را با اتومبیلهای لوکس ایرانی و خارجی ما امتحان کنید. کرایه انواع خودروهای بدون راننده لوکس و تمیز برای مراسمات عروسی و تشریفات و مسافرت و قرارداد با شرکتها و همچنین به هموطنان و گردشگرانی که قصد مسافرت به شهر تبریز را دارند.